Jaki wózek widłowy wybrać?

Zastanawiasz się nad zakupem wózka widłowego, lecz nie wiesz, jaki wybrać? Czym kierować się przy wyborze takiego wózka? Jak kształtują się ceny wózków widłowych? W tym poradniku odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy Ci w dokonaniu słusznego wyboru.

Czym kierować się przy wyborze wózka widłowego?

Udźwig w takim przypadku nie jest jedynym kryterium. Równie ważne są takie aspekty, jak: napęd, ogumienie, widoczność oraz koszty eksploatacji.

Pod względem napędu, wózki posiadają silniki wysokoprężne, benzynowe, benzynowe z instalacją CNG albo LPG. Wózki posiadające silniki wysokoprężne charakteryzują się najmniejszym zapotrzebowaniem na paliwo. Na otwartej przestrzeni magazynowej najlepiej sprawdza się wózek zasilany benzyną lub LPG.

W kwestii ogumienia najczęściej wystarczą opony od producenta, choć można zakupić opony pneumatyczne, które eliminują drgania.

Poziom widoczności zależy od wysokości, na jakiej osadzony jest fotel.

Koszt eksploatacji zależy od rodzaju wózka. Koszt konserwacji w zależności od konkretnego typu wynosi średnio od 150 do nawet około 1000 zł.

Skontaktuj się z nami, żeby uzyskać personalizowaną ofertę Kontakt

Ceny wózków widłowych

Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcesz kupić wózek widłowy używany, czy nowy. W przypadku używanych, ich cena może być nawet trzy razy niższa. Cena nowego wózka kupionego w Europie to ok. 120 tys. zł. Chińskie kosztują około 50 tys. zł.

Podsumowanie

Jak sam widzisz, wybór wózka widłowego nie jest zadaniem prostym. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę wiele czynników i aspektów, przy czym cena nie jest głównym wyznacznikiem. Teraz już wiesz, czym kierować się przy podejmowaniu decyzji zakupowej.

  Aktualna promocja
Ponad 1000 produktów, aż do -30%
Zobacz