Jaki wózek widłowy wybrać?

Zastanawiasz się nad zakupem wózka widłowego, lecz nie wiesz, jaki wybrać? Czym kierować się przy wyborze takiego wózka? Jak kształtują się ceny wózków widłowych? W tym poradniku odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy Ci w dokonaniu słusznego wyboru.

Osprzęt do wózków widłowych

Osprzęt do wózków widłowych to nic innego jak zestaw elementów wymiennych, które można zastosować w danym wózku zamiast tradycyjnie montowanych w nim wideł. Każdy osprzęt ma inne przeznaczenie i zastosowanie. W niniejszym, krótkim poradniku omówimy tę kwestię. Zachęcamy do lektury.

Zalety wymiennego osprzętu do wózków widłowych

Jeżeli pokusisz się o zakup dodatkowego osprzętu do wózka widłowego tylko na tym zyskasz, dodatkowy osprzęt bowiem pozwala wyposażyć wózek widłowy w nowe możliwości, przez co zwiększają się perspektywy jego zastosowania.

Skontaktuj się z nami, żeby uzyskać personalizowaną ofertę Kontakt

Typy osprzętu do wózków widłowych

Zasadniczo osprzęt do wózków widłowych możemy podzielić na:

  • widły do wózków widłowych,
  • chwytaki,
  • platformy robocze,
  • wysięgniki,
  • łyżki i czerpaki.

Łyżki oraz czerpaki

Znajdują zastosowanie głównie w rolnictwie oraz branży budowlanej. Pozwalają one z łatwością transportować takie materiały jak np. piasek, zboże, żwir, węgiel, warzywa, beton lub błoto. Kupując tego rodzaju osprzęt, powinniśmy zwrócić przede wszystkim uwagę na jego pojemność.

Wysięgniki

Innym stosunkowo popularnym osprzętem są wysięgniki. Stosuje się je w przypadku transportu ładunku, różnicą między tradycyjnymi widłami a wysięgnikiem, jest fakt, że w przypadku wysięgników ładunek chwytany jest nie od dołu a od góry. Wysięgników używa się często na budowach, w tartakach bądź różnego rodzaju zakładach przemysłowych.

Chwytaki

Kolejnym osprzętem, który możemy zamontować w naszym wózku widłowym zamiast wideł, jest chwytak. Służą one przede wszystkim do tego, aby transportować tego rodzaju ładunki, które ze względu na swoje gabaryty lepiej przenosić jest oddzielnie niż na paletach. Wyróżniamy następujące rodzaje chwytaków:

  • chwytaki do bel,
  • chwytaki do beczek,
  • chwytaki do kartonów,
  • chwytaki do bloczków betonowych.

Platformy robocze

Ostatnim osprzętem do wózków widłowych, który możemy w nich zastosować, jest platforma robocza. Montuje się je, z uwagi na ich duży rozmiar, zwłaszcza na podnośnikach teleskopowych. Przeznaczeniem platformy nożycowej jest przede wszystkim unoszenie pracowników. Różnią się one powierzchnią oraz udźwigiem. Platformy robocze wykorzystuje się zazwyczaj w branży budowlanej oraz remontowej.

Podsumowanie

Jak widać, osprzęt do wózków widłowych to dość szerokie zagadnienie, które obejmuje swym zasięgiem stosunkowo dużą liczbę możliwych do zamontowania elementów. Chcąc kupić osprzęt do wózka widłowego, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, do jakiego rodzaju prac zamierzasz go wykorzystać.

  Aktualna promocja
Ponad 1000 produktów, aż do -30%
Zobacz