Jaki wózek widłowy wybrać?

Zastanawiasz się nad zakupem wózka widłowego, lecz nie wiesz, jaki wybrać? Czym kierować się przy wyborze takiego wózka? Jak kształtują się ceny wózków widłowych? W tym poradniku odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy Ci w dokonaniu słusznego wyboru.

Największe zalety wózków widłowych

W dzisiejszych czasach, w których magazyny, przedsiębiorstwa produkcyjne i zakłady przemysłowe można spotkać niemalże na każdym kroku, bardzo ważne jest ułatwienie pracy wszystkim osobom, które są zatrudnione w tego rodzaju miejscach. Stąd właśnie wynika popularność wózka widłowego. Jakie są jego zalety? Dlaczego jest tak często stosowany? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

Uniwersalność

Wózki widłowe, dzięki swojej konstrukcji i przeznaczeniu są niezwykle uniwersalne. Znacząco ułatwiają one transport i wykładanie towarów na półki. W jednym z poprzednich artykułów pisaliśmy o osprzęcie do wózków widłowych. Dzięki temu, że w wózku widłowym można zastosować różnego rodzaju osprzęt, dostosowują się one do różnych zadań bądź konkretnego ładunku, który muszą przenieść. Poprzez osprzęt znacząco zwiększają się możliwości zastosowania wózków widłowych.

Wózki widłowe nie tylko przenoszą towar, lecz także sortują go i układają. Dzięki ich zastosowaniu w o wiele sprawniejszym tempie przebiega np. kompletowanie zamówień.

Skontaktuj się z nami, żeby uzyskać personalizowaną ofertę Kontakt

Zalety konkretnych typów wózków widłowych

Wózki widłowe możemy podzielić na: wózki ręczne, elektryczne oraz spalinowe. Do najważniejszych zalet wózków elektrycznych możemy zaliczyć takie aspekty jak:

  • brak emisji spalin,
  • cichość pracy,
  • prostota obsługi,
  • łatwa dostępność.

Z kolei do niewątpliwych zalet wózków widłowych wykorzystujących silniki spalinowe zaliczamy przede wszystkim:

  • bardzo wysoka wydajność działania (wózek może działać przez bardzo wiele godzin),
  • są przystosowane do pracy w terenie, nawet wtedy, gdy na zewnątrz panują niekorzystne warunki pogodowe,
  • gazowe wózki widłowe charakteryzują się niskimi kosztami eksploatacji, jak również niewielkim poziomem głośności.

Oszczędność finansowa i oszczędność czasu

Do ogromnych zalet tego rodzaju maszyn zaliczamy przede wszystkim oszczędność pieniędzy. Wyobraźmy sobie teraz, że wózki widłowe nie istnieją i to człowiek musi wykonywać za nie całą pracę. Musielibyśmy zatrudnić w magazynie o wiele więcej osób, którym musielibyśmy płacić regularnie pensję. Nie bez znaczenia jest też oszczędność czasu. To, co wózek widłowy robi w godzinę, kilka osób wykonałoby w osiem godzin.

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę powyższe aspekty, widzimy jak ogromnym dobrodziejstwem, jest wózek widłowy. Do jego podstawowych zalet możemy zaliczyć uniwersalność, zmniejszenie kosztów działania przedsiębiorstwa, a także znaczącą oszczędność czasu. W dzisiejszych czasach żadne przedsiębiorstwo produkcyjne czy magazyn nie istniałyby, gdyby nie wózek widłowy.

  Aktualna promocja
Ponad 1000 produktów, aż do -30%
Zobacz