Na czym polega serwis wózków widłowych?

Wózki widłowe znajdują zastosowanie w wielu miejscach, począwszy od magazynów, poprzez przedsiębiorstwa produkcyjne, fabryki, na supermarketach skończywszy. Możemy zdecydować się na wynajem takich maszyn, jednakże, jeżeli postanowiliśmy je zakupić, musimy liczyć się z faktem, że z czasem mogą pojawić się w nich usterki lub awarie. Poznaj bliżej kwestię serwisowania wózków widłowych.

Naprawa wózka widłowego

Każda usterka bądź awaria naszego wózka wiąże się nierozerwalnie z przestojem w pracy, kłopotami logistycznymi i opóźnieniami. Często taka usterka wymaga wizyty w specjalnym serwisie wózków widłowych. Serwis taki wyposażony jest zawsze w specjalistyczny sprzęt techniczny, części zamienne, które mogą okazać się niezbędne przy niektórych usterkach oraz konieczne do naprawy narzędzia. Obecnie niejednokrotnie zdarza się, że serwisy takie działają w sposób mobilny, tzn. mogą przyjechać do nas i wykonać wszelkie naprawy na miejscu. Zwalnia to nas z konieczności przewiezienia wózka widłowego do serwisu, co czasami może okazać się kłopotliwe.

Czym zajmuje się serwis wózków widłowych?

Serwis wózków widłowych wykonuje dla nas szereg usług. Po pierwsze, dokonuje on przede wszystkim naprawy oraz ewentualnej wymiany uszkodzonych podzespołów. Bardzo często zdarza się, że uszkodzeniu ulegają filtry hydrauliczne, filtry powietrza bądź oleju. Niekiedy wymianie może podlegać opona lub gąsienica , łożysko lub pas bezpieczeństwa. Czasem trzeba dokonać gruntownego remontu silnika, a nawet całej maszyny. W jednym z poprzednich artykułów wspominaliśmy o tym, że wózki widłowe podlegają regularnym przeglądom technicznym. Dokonuje się ich właśnie w tego rodzaju serwisach. Pracownicy serwisu instalują w naszych maszynach nowe elementy, jak np. układ hamulcowy, różnego rodzaju części elektryczne, do których zaliczamy siłowniki, pompy, gniazda bądź alternatory. Często zdarza się, że wymianie podlega skrzynia biegów, ślizgi, przesuwy masztu bądź poszczególne elementy układu.

Cena serwisowania wózków widłowych

Średnia cena przeglądu konserwatorskiego w przypadku wózka widłowego wynosi od 50 do 100 zł.

W przypadku napraw, wymiany części itp. należy liczyć się z dodatkowymi kosztami.

Podsumowanie

Po lekturze tego artykułu wiesz już zatem, czym zajmuje się serwis wózków widłowych, z jakich usług możesz w takim serwisie skorzystać oraz jaka jest średnia cena przeglądu Twojego wózka. Staraj się regularnie dbać o swoje maszyny, aby konieczność skorzystania z usług serwisu opierała się wyłącznie o konieczne, okresowe przeglądy.

  Aktualna promocja
Ponad 1000 produktów, aż do -30%
Zobacz