Do czego służą stoły podnośne?

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie warsztat, magazyn lub zakład produkcyjny, w którym nie znajdowałby się stół podnośny. Jego zadaniem jest przede wszystkim usprawnienie pracy pracowników oraz zwiększenie jej wydajności. Chroni on także pracowników, którzy pracują z ciężarami. Chciałbyś dowiedzieć się więcej o stołach podnośnych? Zapraszamy!

Czym jest stół podnośny?

Stół podnośny to nic innego jak narzędzie robocze, którego zastosowaniem jest przemieszczanie i unoszenie ciężkich ładunków. Dawniej używano w tym celu ludzkich rąk. Dziś jednak technika pozwala nam wykorzystać zdobycze nowoczesnej technologii i wyręczyć człowieka w ciężkiej pracy.

Stół podnośny nazywa się inaczej stołem nożycowym. Jego działanie przypomina bowiem nożyce. Podnoszenie i opuszczanie blatu możliwe jest bowiem dzięki ruchowi nożycowemu. Ruch ten wykonywany jest dzięki obecności siłownika hydraulicznego. Stoły podnośne dzielą się na stacjonarne oraz mobilne. Stoły stacjonarne podnoszą się i opuszczają, mobilne zaś umożliwiają także przenoszenie ładunków.

Do czego wykorzystuje się stoły podnośne?

Stoły podnośne dzięki swojej konstrukcji mogą podnosić się i przemieszczać wraz z umieszczonym na nich ładunkiem. W zależności od tego, z jakim rodzajem stołu mamy do czynienia, umożliwia on podnoszenie do danej wysokości ładunku o masie zaczynającej się od kilkuset kilogramów, a kończącej się nawet na kilku tonach. Nie powinno nas zatem dziwić, że urządzenia te znajdują szerokie zastosowanie w wielu miejscach.

Gdzie stoły podnośne znajdują swoje zastosowanie?

Stoły podnośne wykorzystywane są zwłaszcza w różnego rodzaju warsztatach i zakładach produkcyjnych i przemysłowych. Pozwalają one na naprawę wszelkiego rodzaju urządzeń i pojazdów. Umożliwiają transport ciężkich ładunków na terenie fabryki. Ułatwiają także załadunek oraz rozładunek towarów. Z ich wykorzystaniem można również wykonywać prace w pozycji stojącej w trakcie produkcji lub archiwizacji. Stoły takie ułatwiają tego rodzaju trudne prace oraz sprawiają, że są one o wiele bezpieczniejsze. W dawniejszych czasach prace tego rodzaju wiązały się z dużym ryzykiem kontuzji albo w skrajnych przypadkach, nawet utraty życia.

Podsumowanie

Stoły podnośne to bardzo popularne i przydatne urządzenia, bez których praca w fabryce, warsztacie lub magazynie byłaby znacząco utrudniona. Są one nieocenioną pomocą i wyręczają człowieka w wyjątkowo ciężkich i niewdzięcznych pracach.

  Aktualna promocja
Ponad 1000 produktów, aż do -30%
Zobacz